TUTVUSTUS

Tere meesõbrad!

Mesinik Mait Mardla alustas Mesilinnu talu rajamist 1990. aastate alguses. Mesilamajas on kõik vajalik mee nõuetekohaseks käitlemiseks. Mesilinnu talu majandab end 100% mesinduse kaudu. Aastate jooksul on tulnud vastu võtta külalisi nii Eestist kui välismaalt ning pidada mesindusalaseid loenguid erinevatel õppepäevadel nii mesinikele kui ka mesindushuvilistele.

Mait Mardla on mesindust õppinud ETKVL Põltsamaa Põllumajanduskombinaadis ja Arkna Mesinduskoolis. Lisaks on ta omandanud metsanduse hariduse Luua Metsanduskoolis. Mesilastega oli esimene kokkupuude juba poisikesena, seega on Mait olnud mesindusega seotud juba üle viiekümne aasta. Kutselise mesinikuna alustas Mait Rakvere Metsamajandis esimese mesila rajamisega. Ta on saanud ka esimesena Eestis Aasta Mesiniku tunnustuse 1998.  aastal. Mesilinnu talus on tegev ka Maidu abikaasa Aime Mardla ja nooremmesinik Enn Sildoja, keda Mait on nakatanud mesinduse pisikuga.

Mesinik Enn Sildoja on Eesti Mee Ühistu liige. Mee Ühistu liikmete eesmärgiks on seista liigirikka ja puhta Eestimaa looduse eest ning kelle liikmete käest mett ostes võid kindel olla mee kodumaises päritolus, ehtsuses ja puhtuses (loe täpsemalt http://estonianhoney.com).

Mesilinnu talu mesinikele on oluline toota kvaliteetset kodumaist mett!