TOOTED

MESI

Meetarud on viidud kodust kaugele parematele korjemaadele, mis asuvad metsalagendikel. Metsades on ju tehtud palju lageraiet ja need alad sobivad hästi mesilaste korjeks. Seega moodustavad põhikorje metsataimed – metsvaarikas, paju, pärn, ristik jt. Tegu on erinevate õite segumeega.

KREEMMESI

Kreemmesi tähendab, et mett liigutatakse aeglaselt ja mehaaniliselt ning mee kristallosakesed hõõruvad vastakuti end peenkristalliks. Tänu sellele mesi enam ei kristaliseeru. Kreemmett on hea määrida leiva ja saia peale, kuna mesi ei voola, vaid on kreemjas. Lisaaineid kreemmeesse ei lisata.

TARUVAIK

Teisisõnu proopolis ja tarupigi on mesilaste poolt valmistatud valgutaoline kleepuv aine, mis on oma värvuselt rohekas, pruunikas või punakas.  Mesilased valmistavad selleks, et taru vooderda enne talve. Levinud on ütlus, et taruvaik sisaldab tervet Mendelejevi tabelit. Rahvameditsiinis tuntakse taruvaiku kui looduslikku antibiootikumi.

Taruvaik ravib hästi põletikulisi protsesse – nii sisemiselt kui välimiselt. Sobib hästi nahavigastuste, haavandite, putukahammustuste, igemeprobleemide, söögitoru, mao, kaksteistsõrmiksoole ja muude ärrituste raviks.

Üldjuhul tehakse taruvaigust tinktuur, mis peab sisaldama vähemalt 86% alkoholi, et taruvaik lahustuks paremini.

SUIR

Suir on mesilaste poolt kogutud õietolmust valmistatud mesilaste talvine söödavaru. Suir on õietolmu õietolmuga võrdsete omadustega kontsentraat. Suir aitab taastada maksa funktsioone, ei lase kahjulikel bakteritel organismis paljuneda, on üldtugevdada toimega organismile, tõstab söögiisu ja füüsilist võimekust, samuti on efektiivne vahend aneemia korral.

Suir on müügil teralisena ja seda tuleb närida. Kuna suir on mesilaste poolt ümbetöödeldud õietolm, siis tuleks alustada tarbimist väiksemate kogustega neil, kel on esinenud allergiat õietolmu vastu.

VAHAKÜÜNLAD

Küünlad on valmistatud naturaalsest mesilasvahast. Olenevalt küünla jämedusest ja pikkusest põlevad küünlad 5 – 10 tundi. Küünlad lõhnavad neile oma aroomiga terve põlemise aja ja ei tilgu ega tahma.